Õpetaja esimesed sammud Eduteni kasutamiseks

Logides sisse Eduteni (https://login.eduten.com), kasuta enda kasutajanime ja parooli (õpetaja kasutajanimi on vaikimisi e-posti aadress).

Enne alustamist: Arhiveeri eelmise õppeaasta kursus – seda juhul kui Sul on loodud eelneval õppeaastal mõni kursus. Selleks ava eelmise õppeaasta kursus ja vali „Kursuse seaded“ , mis asub lehe paremal ülaosas. Seadete lehel keri lehe lõppu ja klõpsa nupul „Arhiveeri“ . Iga arhiveeritud kursust on võimalik taas aktiivseks muuta. Selleks on nupp "Aktiveeri".

Kursuse ahriveerimine tagab, et isegi kui õpilane läheb arhiveeritud kursuse ülesandeid lahendama siis ta enda tulemusi muuta ei saa.

 

KUI OLED UUS ÕPETAJA, PALUN ALUSTA SIIT!

1. Loo uus kursus 

Klõpsates kursuse nimetusel, avaneb rippmenüü. Uue kursuse loomiseks vali „+Uus kursus“. 

Uue kursuse loomine

2. Vali, millist kursuse materjale soovid kopeerida. Kui soovid eestikeelseid ülesandeid, palun vali kursus, mille järgi on märksõna "eesti keeles". "Estonia“ on ingliskeelsete ülesannetega aga kohandatud Eesti õppekavaga.

Kursuse materjali valik

3. Lisa kursusele pealkiri.

Eduteni pakutud kursuse nime on soovitav ümber nimetada „Vaheta kursuse nimi“ (nt. klass_õppeaasta). Võimalusel „Lisa õpilased kursuselt“ – seda sel juhul kui õpilastel on juba Eduteni kasutajad ja on seotud mõne muu kursusega. Kui õpilased on esimest korda Eduteni kasutamas, jäta lahter tühjaks.

Kursuse nime seadmine, õpilaste lisamine kursuselt

Pärast „OK“ nupu vajutust varu aega (~10 sekundit). Sulle kopeeritakse kursuse õppematerjal! Kui kopeerimine on valmis, avaneb Sulle kursuse töölaud.

4. Kursusele õpilaste lisamine - õpilastele kontode loomine.

Vali peamenüüst „Kasutajad“ . Uutele õpilastele kastajakontode loomiseks klõpsa nupul „Lisa õpilasi“.

Kasutaja nimede lisamine


 

Jaga uutele õpilastele kasutajanimi ja parool! Õpilased, kellel on eelnevast ajast Edutenis kasutaja peaksid mäletama, enda kasutajanime ja parooli. Kui parool on ununenud, saad seda uuendada, avades „Kasutajad“ lehe ja "Muudad parool" õpilase kontaktlehel.

5. Ava kursuse "Töölaual" esimene "Õppetund". 

Vaata üle, millised ülesanded annad selles õppetunnis õpilastele lahendada ja millised jätad peidetuks. Väga hea kui oled need ise samuti eelnevalt läbi lahendanud! Õppetundi saad üle vaadata ka õpilase vaates! Kui õppetund on läbi töötatud, avalikusta õppetund ja  anna õpilastele märku, et võivad Eduteni sisse logida ning jagatud ülesandeid lahendada. 

Õpetajana saad õpilasi suunata ja vajadusel aidata. Lase õpilastel ka teineteist aidata, nt. kuidas mõni ülesanne tuleks mänguliselt lahendada. Sea õpilastele nädala miinimumeesmärgiks pronkstrofee. Eduteni töölaual saad jälgida, kuidas kogu klassil läheb. Pea meeles, et kursuse analüütika leht annab detailsema ülevaate!

 Lõdvestu ja naudi oma esimest Eduteni õppetundi!